آیا میدانید بیمه مسافرتی چیست ؟

بیمه مسافرتی که به عنوان یکی از خدمات تور می باشد در مقابل هزینه ها در هنگام درمان بیماری یا اتفاقات ناگهانی از مسافرین حمایت می کند. در صورت نداشتن بیمه در سفر، مسافر مجبور می شود که هزینه های یک درمان جزئی یا یک جراحی کوچک را جبران نماید که این امر به نوبه خود می تواند هزینه های گزافی را بر دوش مسافر بگذارد. از این رو بلیط کده برای رفاه مسافرین و رضایت خاطر آنها، همه مسافران را در همه تورها، به صورت رایگان تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار داده است.

بیمه مسافرتی خارج از کشور

بیمه مسافرتی ابزار مناسبی است برای حفظ سلامتی در برابر اتفاقاتی که ممکن است در حین سفر برای مسافر بوجود آید، بطوریکه می تواند هزینه های مالی و استرس های ناشی از آن را در مسافرت کاهش دهد.

اکثر ما زندگی پرمشغله ای داریم که باید بین زندگی و کارمان تعادل برقرار کنیم.

مسافرت یکی از عواملی است که برای گذران اوقات فراغت انتخاب می شو در طول سفر نیز مسافر انتظار دارد زمانی را که برای استراحت خود در نظر گرفته است، اگر حادثه ناگهانی برای او یا همراهانش اتفاق بیفتد، از نظر مالی نگرانی نداشته باشد.

بنابراین هنگام مسافرت به یکی از کشورهای خارجی باید ازبیمه سفراستفاده شود تا مسافر بتواند در مواقع لزوم از آن بهره مند شود.

دریافت خسارت بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی اشخاصی را که قصد مسافرت به خارج از کشور دارند تحت پوشش قرار می دهد.

اعتبار آن فقط در خارج از کشور است و کلیه خدمات موضوع بیمه مسافرتی با توجه به قرارداد فی مابین مطابق با شرایط عمومی توسط شبکه بین المللی تضمین و ارائه می گردد.

همچنین مسافر می تواند خسارتهای وارده را طبق جداول مربوطه پس از ورود به ایران با ارسال مدارک لازم

(بیمه نامه، کپی از صفحه اول شناسنامه، کپی پاسپورت از صفحه مربوط به ورود و خروج به کشور در آن سفر، اصل مدارک مربوط به هزینه های انجام شده و فرم اطلاعات خسارت که نزد شرکت می باشد) نهایتاً تا ۳۰ روز دریافت نماید.

بلیط کده همراه و حامی شما عزیزان در سفرهایتان است

برخی از خدمات بیمه مسافرتی

  • پرداختهزینه بستری در بیمارستان و معالجات پزشکی
  • انتقال بیمه شده به نزدیکترین مرکز درمانی در اثر حادثه و یا بیماری
  • پرداخت هزینه های فوریت های دندانپزشکی
  • ارسال داروهای ضروری
  • حواله وجه ضمان
  • حواله وجه نقد

پوششهای بیمه مسافرتی خارج کشور


1 – هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان های خارج کشور ، اگر بیمه شده در بیمارستان بستری شود هزینه آن تا سقف بیمه نامه یعنی تا 50/000 یورو قابل پرداخت میباشد و اگر نیاز به بازگرداندن و یا انتقال به مرکز مجهز داشته باشد شرکت بیمه نسبت به انتقال وی به یک مرکز درمانی مجهز و یا بازگرداندن به کشور محل اقامتش اقدام خواهد نمود و چنانچه اگر شخص بیمه شده نیاز به بستری نداشته باشد شامل 25 یورو فرانشیز خواهد شد.
2 – جبرن خسارت فقدان چمدان و بار تحویلی به هواپیما ، اگر چنانچه در حین ورود شما چمدان و یا مدارک شما مفقود شود پس از گذشت چند ساعت در صورت پیدا نشدن چمدان شما شما را به هتل برده و بعد از چند روز شما را به کشور مبدا به صورت کاملا رایگان باز میگردید.
3 - هزینه های دندانپزشکی ، فقط فوریت شامل پرداخت هزینه میباشد و موارد دیگر به هیچ عنوان تحت عنوان شامل خسارت نمیباشند.
4 – باز گرداندن جسد متوفی ، اگر خدایی نا کرده بیمه شده در طول مدت سفر خود فوت نماید شرکت بیمه طرف قرارداد تمهیدات لازم را برای بازکرداندن جسد ایشان را اتخاذ مینماید.

پیگیری پرونده خسارت به چه صورت است؟

جهت پیگیری خصارت مفری در کشور مورد نظر بیمه شده میبایست کد پرونده را از مرکز مفری اخذ نماید تا پس از بازگشت به ایران از طریق بیمه هزینه خسارت را پیگیری نماید .

نحوه درخواست کمک به چه شکلی است ؟

در موارد اضطراری بیمه شده باید قبل ازهرگونه اقدام شخصی با مرکز پاسخ گویی مفری تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز که شامل نام بیمه شده،شماره و اعتبار بیمه مسافرتی،نشانی ملل و شماره تماس و شرح مختصر مشکل و نوع کمک مورد درخواست را اعلام کند .

پوشش بیمه مسافرتی شامل چه محل هایی است ؟

سراسر جهان به جز ایران و کشورهای درگیر جنگ داخلی یا خارجی

آیا بیمه مسافرتی اجباری است ؟

بیمه مسافرتی اجباری نیست اما تضمین آینده ی فرد وعزیزانش است.

بیمه مسافرتی از همراه بردن وسایل شخصی و چمدان واجب تراست!!!