نحوه عضویت و خدمات اعضاء بلیط کده
 
بطور کلی کسانی که مایل به استفاده از خدمات بلیط کده هستند به دو صورت مهمان یا عضو می توانند از خدمات سایت بهره ببرند. در ادامه هردو شکل مهمان و اعضاء و مسایل جنبی توضیح داده می شود.

مهمان
در صورتیکه فردی قصد استفاده از سایت در دفعات محدود را دارد بهتر است به فرم مهمان از خدمات سایت بهره ببرد. در این حالت فرد بدون عضو شدن می تواند وارد بلیط کده شده ، بلیط های موجود برروی سایت را مشاهده نموده و اقدام به خریداری نماید. هیچ محدودیتی هم در ارائه خدمات خرید برای مهمان وجود ندارد و پورسانت دریافتی از خریداران مهمان طبق تعرفه سایت محاسبه می گردد. (جهت اطلاع از روش محاسبه پورسانت دریافتی توسط سایت به بخش محاسبه پورسانت همین مطلب مراجعه کنید.)

عضو
کاربرانی که به هر دلیل بطور مداوم و یا دوره ای مایل به استفاده از خدمات بلیط کده هستند بهتر است از خدمات سایت به عنوان عضو بهره ببرند. پنل عضویت سایت بسیار ساده بوده و بسیاری از تنظیمات مربوط به محدوده اعضاء می تواند به زمان دیگری در آینده موکول گردد تا فرایند ثبت نام براحتی و به سرعت تکمیل گردد. خدماتی که به اعضاء ارائه می گردد در ابتدا امکان اطلاع رسانی بلیط های زیر قیمت در مسیرهای تعیین شده توسط عضو از طریق پیامک و ایمیل است. البته هزینه این اطلاع رسانی به عهده اعضاء است که در زمان ثبت نام اولیه عضو در حساب خود منظور می کند و تا پایان اعتبار حساب خود پیامک و ایمیل دریافت می کند. هزینه هر پیامک و ایمیل بسته به برخی مسایل فنی بین 200 تا 300 ریال است و 5000 ریال مانده به پایان اعتبار پیامی دریافت می کند مبنی بر اینکه اعتبار خود را افزایش دهد. حداقل اعتبار اولیه جهت اعضاء 30000 ریال است. دومین امتیازی که اعضاء نسبت به مهمانان از آن برخوردار میشوند ، کاهش درصد پورسانت پرداختی به بلیط کده است. میزان پورسانت پرداختی اعضاء در زمان خرید کمی بیشتر از نصف پورسانت پرداختی توسط مهمانان است. (جهت اطلاع از روش محاسبه پورسانت دریافتی توسط سایت به بخش محاسبه پورسانت همین مطلب مراجعه کنید).
 وقتی اعتبار حساب اعضاء بواسطه کسر هزینه اطلاع رسانی صفر شود ، اطلاع رسانی به اعضاء متوقف می شود اما به مدت 60 روز امکانات خرید با پورسانت کمتر برای او وجود دارد. پس از 60 روز از صفر شدن اعتبار برداشت بلیط کده این است که این عضو مایل به ادامه عضویت خود نیست لذا عضویت فرد به حالت معلق وارد شده و امکان استفاده از شرایط خرید با پورسانت کمتر نیز لغو می گردد ، و عضو معلق قادر به استفاده از خاصیت خرید ارزانتر نخواهد بود حتی اگر خرید را در زمانی انجام دهد که به حساب خود لوگین کرده باشد. البته عضو معلق می تواند مجددا مبادرت به افزایش اعتبار خود نماید که مجددا به عنوان عضو فعال و مایل به ادامه عضویت تلقی گردیده و کلیه خدمات مجددا برقرار می گردد.
 عضو در زمان ثبت نام حداقل یک مسیر را باید جهت اطلاع رسانی انتخاب نماید. جهت انتخاب مسیرها حداکثری وجود نداشته وضمنا عضو می تواند درهر زمان نسبت به تغییر تعداد مسیرهای مورد علاقه در محدوده اعضاء اقدام کند.
بهتر است عزیزانی که مایل به ثبت عضویت هستند در جریان باشند که اطلاع رسانی بلیط های سایت درهر ساعت از شبانه روز می تواند باشد و بر طبق نظرسنجی های انجام شده توسط مسئولان سایت اطلاع رسانی در هر ساعت از شبانه روز مغایرتی با حریم اعضاء ندارد لذا اعضایی که مایل به دریافت پیامک در ساعات مختلف شبانه روز نیستند می توانند در ساعات خاص تلفن خود و یا زنگ پیامک آنرا خاموش کنند. همینطورگفتنی است که از جمله سیاست های سایت است که بلیطی در مسیر مورد علاقه اعضاء اگربیش از 15 درصد کاهش قیمت را تجربه کند ، سایت مجددا همان بلیط با همان مشخصات را با قیمت کاهش یافته جدید اطلاع رسانی می کند.

نحوه محاسبه پورسانت دریافتی توسط سایت
بلیط کده بلیط ها را با همان قیمتی که خریداری میکند جهت فروش اطلاع رسانی می کند ، لذا حق خود می داند که بطور شفاف بابت عملکرد خود در زمینه تهیه بلیط های خاص ، اطلاع رسانی و انجام امورثبتی مبلغی را بابت پورسانت مطالبه نماید. این مبلغ با میزان زیر قیمت بودن بلیط رابطه مستقیم دارد ، یعنی بلیط با تخفیف بالاتر ، مستلزم دریافت درصد پورسانت بالاتری است. روش محاسبه این پورسانت جهت اعضاء و مهمانان همراه با مثال به شرح زیر است.
پورسانت دریافتی از میهمانان برابر است با = درصد زیر قیمت بودن بلیط ضربدر پنج هزارم ضربدر قیمت بلیط
مثال1: فرض کنید بلیطی 100 تومان قیمت دارد ، ما آنرا 10 درصد زیر قیمت یعنی 90 تومان عرضه میکنیم پس 10*0.5 که می شود عدد 5 و همین 5 یعنی پنج درصد از 90 تومان که می شود 4.5 تومان پورسانت سایت است. جمع قیمت بلیط و پورسانت می شود 94.5 تومان 10*0.005*90=4.5
مثال2: فرض کنید بلیطی 100 تومان قیمت دارد ، ما آنرا 60 درصد زیر قیمت یعنی 40 تومان عرضه میکنیم پس 60*0.5 که می شود عدد 30 و همین 30 یعنی سی درصد از 40 تومان که می شود 12 تومان پورسانت سایت است. جمع قیمت بلیط و پورسانت می شود 52 تومان 60*0.005*40=12
طبق محاسبات ریاضی مشخص است که حداکثر این عدد 12.5 است.
پورسانت دریافتی از اعضاء برابر است با = درصد زیر قیمت بودن بلیط ضربدر سه هزارم ضربدر قیمت بلیط
مثال1: فرض کنید بلیطی 100 تومان قیمت دارد ، ما آنرا 10 درصد زیر قیمت یعنی 90 تومان عرضه میکنیم پس 10*0.3 که می شود عدد 3 و همین 3 یعنی سه درصد از 90 تومان که می شود 2.7 تومان پورسانت سایت است. جمع قیمت بلیط و پورسانت می شود 92.7 تومان 10*0.003*90=2.7
مثال2: فرض کنید بلیطی 100 تومان قیمت دارد ، ما آنرا 60 درصد زیر قیمت یعنی 40 تومان عرضه میکنیم پس 60*0.3 که می شود عدد 18 و همین 18 یعنی هجده درصد از 40 تومان که می شود 7.2 تومان پورسانت سایت است. جمع قیمت بلیط و پورسانت می شود 47.2 تومان 60*0.003*40=7.2 طبق محاسبات ریاضی مشخص است که حداکثر این عدد 7.5 است.

تغییراتی که بزودی در سایت انجام خواهد پذیرفت
1- اضافه شدن مسیرهای داخلی بیشتر و پس از آن اضافه شدن مسیر های خارجی
2- اضافه شدن تابلوهای مصوب و بالای قیمت که بابت فروش بلیط به قیمت مصوب و یا بالاتر از آن پورسانتی دریافت نمی گردد
3- اضافه شدن تابلویی به سایت که نمایانگر هتل های زیر قیمت و امکان رزرو اتاق در شهرهای مختلف ایران (مانند کیش و...) است و در ادامه نیز خارج از ایران
 4- اضافه شدن تابلویی جهت نمایش تورهای زیر قیمت و امکان رزرو آنها و در ادامه تورهای خارجی

ارائه بازخورد از جانب شما موجب تغییر اولویت در تغییرات آتی سایت و همچنین بهبود کیفیت عملکرد سایت خواهد بود.

 بخش توسعه و بازاریابی بلیط کدهثبت نام در بلیط کده